OLD SUPERBIKE OWNER ( 82 - 92 )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salam kenal bro-bro otai OSO

zr11
faizul_11
6 posters

Go down

Salam kenal bro-bro otai OSO Empty Salam kenal bro-bro otai OSO

Post by marGPZ Wed May 28, 2014 3:57 am

Assalamualaikum w.b.t dan salam sejahtera kpd semua members OSO

Salam kenal kpd smua sahabat dunia permotoran khasnya members OSO, saya mar tinggal di seri iskandar, bota menunggang

jentera retro GPZ500s 91. Telah mula berkecimpung dengan dunia permotoran ni sejak tahun 1985 dengan jentera rxs dan

sehingga kini masih memiliki 2 buah rxs model conggo dan concord serta sebuah jentera retro TZR 125 model 2 rh. Saya pernah

memiliki Honda Shadow 600 dan Rgf 250. Kepada sahabat tiada niat utk menunjuk-nunjuk sekadar ingin berkongsi info serta

sedikit pengalaman yang mungkin ada. Mohon ribuan ampun dan maaf pada semua otai-otai dalam OSO jika ada terlanjur bicara dan

terlajak kata dari saya yang baru nk belajar-belajar joint forum ni.

Sekian, terima kasih.

marGPZ

Back to top Go down

Salam kenal bro-bro otai OSO Empty Re: Salam kenal bro-bro otai OSO

Post by faizul_11 Thu May 29, 2014 2:27 am

Wa'alaikumussalam..

Salam perkenalan..

Banyaknya motor.. RXS sampai 2 bijik? merata satu Malaysia muda mudi berbicara tentang kehebatan RXS. syabas kerana memiliki jentera "rare" sepanjang zaman..  Cool Cool Cool 
faizul_11
faizul_11

Back to top Go down

Post by marGPZ Thu May 29, 2014 3:20 am

TQ bang faizul kerana menjadi sahabat pertama yang respon, sangat setuju dgn pendapat bang faizul tu, jentera terbaik dulu kini dan seterusnya, sok blh syer dgn cucu lak.

marGPZ

Back to top Go down

Post by zr11 Tue Jun 10, 2014 3:46 am

selamat datang ddan selamat berforum...

zr11

Back to top Go down

Post by nan_gpz11 Sat Jun 14, 2014 9:44 pm

Salam MARGPZ..selamat dtg ke old superbikeowners..forem..,sini rgf250,gpz500s,rxs115,shadow...hebat2..peminat tegar motosikal nie...:-D
nan_gpz11
nan_gpz11
Admin

Back to top Go down

Post by zr11 Mon Jun 16, 2014 4:31 pm

rgf250 i loike... Laughing 

zr11

Back to top Go down

Post by zaydeeak Sat Jul 12, 2014 8:02 am

marGPZ wrote:Assalamualaikum w.b.t dan salam sejahtera kpd semua members OSO

Salam kenal kpd smua sahabat dunia permotoran khasnya members OSO, saya mar tinggal di seri iskandar, bota menunggang

jentera  retro GPZ500s 91. Telah mula berkecimpung dengan dunia permotoran ni sejak tahun 1985 dengan jentera rxs dan

sehingga kini masih memiliki 2 buah rxs model conggo dan concord serta sebuah jentera retro TZR 125 model 2 rh. Saya pernah

memiliki Honda Shadow 600 dan Rgf 250. Kepada sahabat tiada niat utk menunjuk-nunjuk sekadar ingin berkongsi info serta

sedikit pengalaman yang mungkin ada. Mohon ribuan ampun dan maaf pada semua otai-otai dalam OSO jika ada terlanjur bicara dan

Sekian, terima kasih.

Dah lama ke kat Sri Iskandar? Saya dulu dok Pusing ... 3 tahun sudah berpindah ke Kedah. Masa dok sana tak perasan pulak ada GPZ500s berkeliaran... Wife saya pun pakai GPZ500s tahun 1996 ....bagus moto nie. Injinnya lasak dan tak banyak masalah.
Anyway .... selamat berforum.
zaydeeak
zaydeeak

Back to top Go down

Post by AmyZaydee Mon Nov 03, 2014 5:40 pm

zaydeeak wrote:
marGPZ wrote:Assalamualaikum w.b.t dan salam sejahtera kpd semua members OSO

jentera  retro GPZ500s 91. Telah mula berkecimpung dengan dunia permotoran ni sejak tahun 1985 dengan jentera rxs dan

Betul betul betul.... selama pakai GPZ500s ini memang masalah engine tak ada langsung. cuma masalah kecik2 saja. memang best bawa motor ni.

Sekian, terima kasih.

Dah lama ke kat Sri Iskandar? Saya dulu dok Pusing ... 3 tahun sudah berpindah ke Kedah. Masa dok sana tak perasan pulak ada GPZ500s berkeliaran... Wife saya pun pakai GPZ500s tahun 1996 ....bagus moto nie. Injinnya lasak dan tak banyak masalah.
Anyway .... selamat berforum.
AmyZaydee
AmyZaydee

Back to top Go down

Post by marGPZ Sat Nov 08, 2014 2:16 am

Lama x jenguk forum ni, almaklum sibuk ckit, sorry la kak amy, saya baru je pindah seri iskandar awal thn ni, dulu kat grik joint geng sana Aby Lim Katana, Kri GS 750, Atan RGF, Amin X7 & ramai lg.

marGPZ

Back to top Go down

Post by AmyZaydee Mon Jan 05, 2015 6:01 pm

Nanti blh la jumpa MarGPZ
AmyZaydee
AmyZaydee

Back to top Go down

Post by marGPZ Tue Jan 06, 2015 2:56 am

Tahniah Kak Amy, rasanya orang pertama yg post dlm forum ni tahun 2015, azam baru... ha.ha.
Insyaallah klu ada kesempatan, hari tu saya ada le pegi ke Perhimpunan Kenderaan Klasik kat Teluk Batik, best gak.

marGPZ

Back to top Go down

Post by zaydeeak Tue Jan 06, 2015 4:37 am

marGPZ wrote:Tahniah Kak Amy, rasanya orang pertama yg post dlm forum ni tahun 2015, azam baru... ha.ha.
Insyaallah klu ada kesempatan, hari tu saya ada le pegi ke Perhimpunan Kenderaan Klasik kat Teluk Batik, best gak.

Kami pun hampir nak kesana dari Alor Setar. Tapi last minute tak jadi. Last sekali ride area Tasik Pedu sahaja.
Apa no tel kamu ? Mana lah tahu kalau kami balik Perak boleh jumpa.
Ada sorang kawan saya duk di Parit pakai CBR1000f Jarjis nama dia. Kerja di Sri Manjung .... dia ada gak rumah di Taman Tiara rasanya ...dekat Tesco Station 18
zaydeeak
zaydeeak

Back to top Go down

Post by marGPZ Tue Jan 06, 2015 6:52 am

Ooh... ye ke, x pe lain kali ada, parit dekat je la tapi x prnah jumpa, sy pun kerja kat Manjung gak.. no tel 010-3745187 dtg perak blh le hallo..

marGPZ

Back to top Go down

Post by zaydeeak Tue Jan 06, 2015 6:57 am

marGPZ wrote:Ooh... ye ke, x pe lain kali ada, parit dekat je la tapi x prnah jumpa, sy pun kerja kat Manjung gak.. no tel 010-3745187 dtg perak blh le hallo..

Insyallah ... dlm minggu ni turun Perak kot. Nanti kami halo2
zaydeeak
zaydeeak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics